Субота, 27.04.2024, 03:17

Весняні первоцвіти

Засвітило яскравіше сонечко, подув легенько вітерець і на землю вступила у свої права володарка-весна. Змахнула вона своїм крилом і в лісах та на полях почали з`являтися перші квіти. Тоді ж в чому проблема? А втому, що не встигне перша квіточка з`явитись, як людська рука зависне над нею і зірве, не давши їй помилувати око, порадіти весняному сонечку. На території мого села Баранне знаходиться ліс, де цвітуть квіти занесені до Червоної книги України. Серед них: Зозулині черевички, Медунка звичайна, Первоцвіт звичайний, Горицвіт, Сон-трава. А є ще одна квітка, за яку в мене душа болить найбільше. Це так звана в народі Дебрівка (або ж Бедрівка). Вона чомусь нашим жителям дуже до вподоби. Але чи знають вони, що ця рослина зустрічається лише у лісах нашого села та Бродівщини? Чи ж не варто задуматись над цим?

Люди - схаменіться! Подумайте, чи хочете ви ще коли-небудь побачити ці квіти? Якщо так, то не робіть свої весняно-лісові букети з таких квітів, як Бедрівка, Зозулині черевички ( котрі розцвітають лише через 18 років після того, як проростуть) та інших рідкісних рослин. Дозвольте вашим дітям та внукам помилуватися унікальними дарами Матінки-землі.

Сподіваюсь достукатись до ваших сердець та душ.

Щиро ваша односельчанка Олена Штеюк

Вчитель Острівської ЗОШ І-ІІст.

Переглядів: 1168 | Додав: Gogoy_Julia | Рейтинг: 0.0/0

«  Квітень 2015  »