П`ятниця, 19.04.2024, 01:34

"Квіти у полі там де Крути"

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва, яку не безпідставно порівнюють зі всесвітньо відомим боєм під Фермопілами, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – Днем національної трагедії.

30 січня в Острівському НВК була проведена Історична година до Дня пам‘яті героїв Крут « Квіти у полі там де Крути …». Захід проводився з метою ознайомлення учнів з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя. Учні взяли активну участь в заході: підготували повідомлення про бій під Крутами, декламували поетичні твори, присвячені юним героям. Пам’ять полеглих борців за свободу та незалежність українського народу вшанували хвилиною мовчання.

Такі заходи формують в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого, розвивають мотивацію, спрямовану на підготовку до захисту Вітчизни, на прикладі подвигу молодих воїнів, прищеплюють любов і повагу до історичних надбань українського народу, виховують почуття національної гідності, гордості за свою Батьківщину та народ. Адже багатовікова історія українського народу, насамперед літопис життя і смерті народу-великомученика, на долі якого було досить лиха... Людина має пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію свого народу, його мову, культуру.

Вчитель історії

Прокопчук Л. С.