Субота, 04.05.2024, 12:38

Козацькому роду нема переводу
У лавах «Козацької республіки» Острівської гімназії зʼявилася нова чота - «Байди Вишневецького», представниками якої стали учні 5 класу. «Щоб козацькому роду не було переводу, обіцяємо бути вірними народу!» - проголошували вони під час урочистої події – посвяти в козачата, яка відбулася напередодні великого релігійного свята Покрови на території заповідника «Козацькі могили» у с.Пляшева. У цей день тут було людно. Щоб отримати звання козачати, схилити голову у хвилині мовчання за полеглих звитяжних козаків, сюди прибули діти з Львівської, Волинської областей, а також з сіл Пляшева та Острів Демидівської громади. Після урочистих акордів державного гімну, кожна чота відзвітувалася перед головним отаманом про прибуття на свято, проголосивши свою речівку. Опісля спільно зачитали клятву, яка є перепусткою д о посвяти. І вже тоді кожен підходив до отамана, який козацькою шаблею торкався плеча кожного, а той у свою чергу ставав на коліно і цілував прапор. Цей момент був тривожним і піднесеним для юних сердець, а дорослі з гордістю спостерігали за молодим поколінням, які із зацікавленням та відповідальністю ставали на нову стежинку у своєму житті. Цікавим виявився збіг, адже цього року посвяту приймав наш пʹятикласник Олександр Павловець, а його мама, Валентина Павловець, на цьому ж місці, лише 25 років тому (1993 року), отримувала також звання козачати. Приємним є те, що українські традиції не забуваються, слава козацька не губиться у віках і сучасне покоління з гідністю приймає та береже традиції предків. Після урочистостей усі присутні могли скуштувати смачного кулішу, який зварили на вогні у вісімдесяти літровому казані. Адже, саме куліш був традиційною стравою у козаків, який вони щодня варили під час військових походів. Також діти мали змогу відвідати музей, Свято-Михайлівську церкву, у якій перед боєм молився сам Богдан Хмельницький та пройти підземним переходом, який веде до саркофага з козацькими кістками.
Переглядів: 350 | Додав: ostriv_shk | Рейтинг: 0.0/0

«  Жовтень 2018  »