П`ятниця, 26.04.2024, 04:01

Поховали їх –

Тридцять мучнів українців.

Славних, молодих…

Це слова з вірша Павла Тичини "Пам'яті тридцяти". Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Бою, який обріс легендами і, попри поразку, став праобразом мужності та відваги для українського народу. У наш час пам'ять про цю знаменну подію в історії країни не загубилася у роках. Сьогодні ми гордо, хоч і в скорботі, згадуємо і відраховуємо соту річницю цієї непоправної трагедії, коли під Крутами українські захисники – уродженці різних куточків країни на чолі з сотником Аверкієм Гончаренком провели героїчний оборонний бій проти російсько-більшовицької армії Михайла Муравйова. Ця подія в історії становлення Української держави продемонструвала патріотизм і жертовність її громадян, ціною чого стали молоді життя.

Не забули помʼянути загиблих вояків молитвами, згадками у віршованих творах, історичних даних учні та вчителі Острівської гімназії, схиливши голови у хвилині мовчання. Учні девʼятого класу О.Масюк, В.Кочубей, Д.Надорожняк коротко провели присутніх стежками історії сторічної давності, які попри свій поважний вік не заросли терном. А перегляд фільму «Невідома Україна» ще глибше занурив нас у події.

Ми не маємо права забути це страшне лихоліття. Ці юнаки, у яких усе життя було попереду, не побоялися і виступили за світле достойне майбутнє для себе та прийдешніх поколінь, хоч і поплатилися життям. Тому усім нам потрібно завжди згадувати цей героїчний подвиг, молитися за їхні душі та робити добрі справи, щоб захистити і зберегти виборену потом і кровʼю українську державу. Адже вона і сьогодні переживає нелегкі часи, тому потрібно бути весь час насторожі.

Оксана Коноплюк,

вчитель зарубіжної літератури